|
ثبت نام

نوشته شده توسط Super User   
دسته: بدون مجموعه
نمایش از جمعه, 09 تیر 1391 20:05
بازدید: 1147


 

 

 

آشنایی با سنگ خشک (Dry Stone):

 

سیستمی پیوسته، متصل و منحصر به فرد

 

سنگ طبیعی یکی از متریال هایی است که به دلیل دوام ، مقاومت و کیفیت های زیباشناختی که به ساختمان اعطا می کند؛ برای زمان بسیار طولانی در ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته است. در قرن بیستم از زمانی که زمزمه های استفاده از سازه های بتن مسلح به گوش رسید نقش اجرای سنگ طبیعی فقط به عنوان پوشش های نهایی در ساختمان تغییر کرد. در واقع نقش اجرای سنگ طبیعی در ساختمان کمرنگ نشد بلکه امروزه شاخصه های منحصر به فرد آن مانند اصالت و روح دادن به ساختمان به عنوان یک متریال پوشش نهایی، کاربرد زیادی دارد.

 

در طی سیر تکاملی در طول سال ها پوشش نمای سنگ با پیشرفت های چشم گیری مربوط به نوع اتصالات پلاک های سنگی به زیر سازی همراه بوده است. روش های اتصال مستقیم و یا غیر مستقیم سنگ، امروزه در دسترس هستند و راه حل های مناسبی برای به کارگیری هر نوع سنگ در ساختمان وجود دارد. 

 

در هر صورت تکنیک های اجرای نما و نتیجه نهایی، به کیفیت و دوام خوب نیاز دارد که باید انطباق مناسبی میان ویژگی های روش های اجرایی مربوط به زیرسازی بنایی که سنگ های نما بر روی آن نصب می شود با نوع اتصالات انتخاب شده و در نهایت نوع سنگ مصرفی برقرار باشد.

 

سیستم  نصب سنگ خشک، از مجموعه ای از پروفیل های آلومینیومی ساخته شده است که با استفاده از پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. عملکرد سیستم در هنگام مونتاژ، استثنایی است زیرا پیچ ها برای اتصال به پلاک های سنگی مورد نیاز نیستند و با استفاده از یک طراحی نوین که انبساط و انقباض را جذب می کند، امکان استفاده از پلاک های سنگی مختلف بر روی پروفیل های مونتاژ شده، فراهم شده است؛ در نتیجه بخش بیرونی این سیستم در جریان نصب، از سطح سنگ تخت پشتیبانی می کند در حالی که بخش داخلی به دیوارهای ساختمان با استفاده از اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ و پیچ های ضد زنگ می پیوندد. این سیستم در کنار ایمنی بالای ساختاری، در صورت بروز مشکلات فیزیکی و شیمیایی در پلاک ها به دلیل عدم انباشته کردن پلاک های سنگ بر بالای یکدیگر، امکان تعویض پلاک های سنگی به راحتی و بدون بروز شکستگی را به وجود می آورد.

 

 

>>> جزییات نصب سنگ خشک